Успішний кейс надання юридичної допомоги ВПО

Mariia Mygal
Юридична допомога ВПО

Ми продовжуємо надавати юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та іншим вразливим категоріям населення. Кожного разу радіємо, що наша діяльність допомогла вирішити чиюсь проблему. Одна з таких успішних історій відбулась нещодавно.

Пані Олена* з Донецької області, до початку війни вона проживала там разом зі своєю онукою Тетяною*. Утім через бойові дії вони переїхали до Полтави, де зареєструвалися як внутрішньо переміщені особи.

Мати Тетяни поїхала з країни, залишивши дитину з бабусею, — зараз невідомо, де перебуває матір. Батько дівчинки загинув внаслідок бойових дій.

Аби бабуся могла опікуватися онукою та займатися соціальним забезпеченням дитини, потрібно було встановити її правовий статус. Для цього вона звернулася за консультацією до юристки Інституту аналітики та адвокації Дар’ї.

Розв’язувати проблему розпочали зі звернення до органу опіки та піклування за місцем проживання з метою встановлення тимчасової опіки над дитиною. Юристка допомогла Олені скласти заяву до поліції для встановлення перебування доньки. Утім, де перебуває матір Тетяни поки невідомо, її розшукують.

Згодом юристка разом з Оленою зібрала необхідний пакет документів та направила їх до органу опіки та піклування. Вже незабаром бабуся отримала позитивне рішення про встановлення опіки над онукою.

Наші юристи продовжують надавати безоплатну правову допомогу ВПО та мешканцям Полтавщини.

Безкоштовну юридичну консультацію можна отримати за номерами +38 050 651 18 24,  +38 068 260 49 93, +38 099 518 25 71, +38 093 653 61 47 (або у месенджерах).

Юридична підтримка надається у співпраці з Данською радою у справах біженців (DRC) завдяки фінансуванню в рамках цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейського Союзу. Висловлені у публікації погляди та думки належать лише автору та не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу або DRC. Ні Європейська Комісія, ні DRC не несуть відповідальності за будь-яке використання інформації, яку містить ця публікація.

*Імена змінені.

Вас може зацікавити