Чому перехід на е-ТТН варто розпочати вже сьогодні?

Mariia Mygal

З 1 лютого цього року розпочалось тестування Системи е-ТТН. Воно триватиме 6 місяців, а вже з 1 серпня використання е-ТТН стане обов’язковим для всіх вантажних перевезень автотранспортом.

Протягом цього періоду компанії мають обрати для співпраці провайдера електронного документообігу (ЕДО) та підготуватись до впровадження е-ТТН.

Чому перехід на електронну ТТН варто розпочати вже сьогодні?👇

📌Використовуючи е-ТТН, перевізнику не потрібно чекати, поки підписана паперова накладна повернеться до вантажовідправника, щоб отримати оплату за свою послугу. Завдяки тому, що працювати з е-ТТН одночасно у режимі реального часу можуть всі 3 сторони вантажоперевезення – відправник, перевізник і одержувач, розрахунок може бути здійснений одразу після одержання товару та підписання е-ТТН сторонами за допомогою КЕП.

📌е-ТТН не потрібно друкувати, відправляти з водієм чи поштою іншим сторонам вантажоперевезення, архівувати в паперовому вигляді. Це робить використання електронної ТТН фінансово вигіднішим порівняно з паперовою.

📌Використання е-ТТН підвищує прозорість ведення бізнесу. Завдяки оцифруванню процесу, інформація про вантаж та транспортний засіб міститиметься в центральній базі даних системи е-ТТН, де фіксуються всі дії сторін перевезення, документи не можна підробити, а всі зміни можна відстежити. Тоді як на папері можливі махінації з кількісними і якісними показниками.

Більш детально про новини та особливості проєкту читайте на сайті е-ТТН за посиланням 👉https://e-ttn.miu.gov.ua/

Впровадження системи е-TTН здійснюється у партнерстві Міністерство інфраструктури України за підтримки Міністерство цифрової трансформації України та USAID/UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах та за участі ГО «Інститут аналітики та адвокації», яка на період реалізації проєкту є адміністратором системи е-TTН.

Вас може зацікавити