Безоплатна правова допомога ВПО: проміжні підсумки проєкту

Mariia Mygal

Майже півроку ми реалізовуємо проєкт на території Полтавської області, що спрямований на надання юридичних консультацій та послуг із підвищення правової обізнаності для вимушено переміщених осіб (ВПО) та мешканців міста. 

Безоплатну юридичну допомогу надають юристи ГО «Інститут аналітики та адвокації» у партнерстві з Данською радою у справах біженців. Фінансується проєкт у рамках цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейського Союзу. 

Які на сьогодні результати діяльності за проєктом?

Від початку роботи наші юристи сумарно надали більше 800 консультацій. Переважно це ВПО, які зверталися особисто або були присутніми на групових консультаціях. 

Безоплатна правова допомога ВПО: кількість звернень

“Виїзд за кордон, проблеми з отриманням соціальної допомоги, захист прав дітей — це найчастіші питання, із якими до нас звертаються внутрішньо переміщені особи. Кожна справа детально розглядається, ми надаємо консультації ВПО та забезпечуємо їх юридичним супроводом”, – розповідають юристи ІАА.

Безоплатна правова допомога ВПО: питання

Загалом у рамках проєкту наші юристи надають безоплатні юридичні консультації з таких питань:

– реєстрація ВПО;

– соціальне забезпечення;

– питання по призначенню пенсій;

– цивільна документація;

– житлово-майнових прав;

– правила в’їзду та виїзду за кордон;

– тимчасовий захист;

– правила переміщення територією ЄС;

– умови отримання громадянства або посвідки на ПМП;

– звільнення від мобілізації;

– трудові відносини;

– права дитини;

– сімейні відносини;

– освіта та доступ до документації;

– медицина та доступ до мед. записів;

– цифрові сервіси та ДІЯ;

– питання підприємницької діяльності;

– шкода від мін.

У вас є питання, які ви хочете поставити юристу? 

Безкоштовну юридичну консультацію можна отримати за номерами +38 050 651 18 24, +38 068 260 49 93, +38 099 518 25 71, +38 093 653 61 47 (або у мессенджерах відповідно).

Юридична підтримка надається у співпраці з Данською радою у справах біженців (DRC) завдяки фінансуванню в рамках цивільного захисту та гуманітарної допомоги Європейського Союзу. Висловлені у публікації погляди та думки належать лише автору та не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу або DRC. Ні Європейська Комісія, ні DRC не несуть відповідальності за будь-яке використання інформації, яку містить ця публікація. 

Вас може зацікавити