Реконструкція та відбудова України: уроки Індонезії

Mariia Mygal

Учора, 8 лютого, відбулася онлайн сесія обміну досвідом на тему “ Реконструкція та відбудова України: уроки Індонезії”. Ініціювали та організували зустріч Коаліція RISE Ukraine, Basel Institute of Governance та Інститут аналітики та адвокації. 

Головним спікером заходу став Судірман Саїд – ексзаступник голови Агентства з відновлення та відбудови Індонезії, колишній Міністр енергетики та природних ресурсів. 

У контексті щойно створеного Агентства з відновлення та інфраструктурних проєктів України учасники сесії переймали досвід відновлення Індонезії після масштабного землетрусу у 2004 році. Тодішня катастрофа забрала життя понад 200 000 мешканців, стерла з лиця землі цілі райони та міста, поставила виклик перед країною та міжнародною спільнотою. 

«На початку діяльності агентства у багатьох були питання до лідера з відбудови – що нам слід робити? Що потрібно для початку розвитку? З чого починати? На що той підняв з землі камінь, кинув його у якомусь напрямку, і сказав “Можете починати звідси”» – розповів Судірман Саїд. 

Відбудова Індонезії

Зокрема на заході обговорювалися такі питання: 

  • якою була історія створення, модель управління та структура Агентства реконструкції в Індонезії;
  • як відбувався процес підготовки/навчання державних службовців; 
  • як розроблявся план реконструкції Індонезії після трагедії та чи брали участь у цьому процесі інші зацікавлені сторони; 
  • якими були механізми фінансування, координація донорів та хто керував процесом закупівель.

«Пріоритезація у відбудові – це складна частина, ми маємо повноваження розставляти пріоритети, але ми також повинні бути поважними та ввічливими. Визначення пріоритетів – це свого роду мистецтво» – підсумував пан Саїд. 

Так, Індонезія відновлювалася не після війни, як у випадку з Україною. Проте масштаби та характер руйнувань, спричинені внаслідок воєнних дій, не менш значні. Тож деякі рішення, ухвалені після землетрусу 2004 року, можуть стати корисними та адаптованими до процесу відбудови України.

RISE UA – це коаліція українських і міжнародних громадських організацій, ініціатив, державних установ та активістів, які підтримують Принципи відбудови та модернізації України шляхом конструктивного діалогу з владою та міжнародними партнерами.

Вас може зацікавити