Коли обов’язковими стануть спецформи?

Mariia Mygal

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України планує, що з 1 серпня 2023 року використання електронної товарно-транспортної накладної стане обов’язковим для всіх вантажних перевезень автомобільним транспортом.

Нововведення поширюється не тільки на товари загальної групи, а й на товари спеціальних груп, а саме:

📌алкоголь;

📌спирт;

📌молоко

📌хліб;

📌високооктанові кисневі домішки;

📌ліс і нафтопродукти.

Процес переходу на електронний документообіг для спеціальних груп дещо відрізняється від загальної групи товарів, оскільки спеціальні форми вже частково оцифровані іншими міністерствами чи відомствами, тому їх потрібно інтегрувати в систему е-ТТН.

Так, в Міністерстві пояснюють, що, наприклад, бізнес, який працює у галузі виробництва спирту та алкогольних виробів, вже має свій реєстр. Відповідно, зараз йде погодження варіантів інтеграції існуючого реєстру в систему е-ТТН.

Таким чином, уже зараз компанії, які є учасниками вантажоперевезень, можуть почати перехід на електронну ТТН.

З переліком провайдерів ЕДО можна ознайомитися за посиланням 👉 https://e-ttn.miu.gov.ua/provider/

Впровадження системи е-TTН здійснюється Міністерство інфраструктури України за підтримки Міністерство цифрової трансформації України та USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах та за участі ГО «Інститут аналітики та адвокації», яка на період реалізації проєкту є адміністратором системи е-TTН.

Вас може зацікавити