3
Березень

Трекер відбудови України

Підрахунок збитків

В Україні створять Координаційний центр із оцінки екологічної шкоди

За підтримки Програми розвитку ООН в Україні буде створено Координаційний центр з оцінки екологічної шкоди, на який виділено 6,7 млн доларів.

росія здійснила понад 40,5 тис. обстрілів – зруйновано більш як 152 тисячі житлових будинків

Разом із житловими будинками з початку повномасштабного вторгнення російськими ракетними ударами зруйновано понад 60 тисяч об’єктів загальної інфраструктури.

Уряд України, Світовий банк, Європейська Комісія та ООН презентували звіт щодо збитків України, завданих рф за рік війни.

У звіті «Друга швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення України» представлені висновки щодо втрат України від війни росії у період з 24 лютого 2022 року до 24 лютого 2023 року.

Заходи з відновлення

За рік війни в більш безпечні регіони релоковано 800 підприємств

На сьогодні 623 підприємства вже працюють на новому місці. Для ще 239 здійснюється пошук підходящої локації або способу транспортування.

Стартувала перша капітальна відбудова транспортної інфраструктури на Херсонщині

Реконструкція зруйнованого залізобетонного мосту на трасі М-14 Одеса–Мелітополь–Новоазовськ – це перша капітальна відбудова транспортної інфраструктури в Херсонській області.

Уряд спрямував кошти на відновлення енергосистеми

Уряд виділив із резервного фонду державного бюджету 5 млн грн на реалізацію експериментального проекту з будівництва та ремонту енергетичної інфраструктури.

Стартував монтаж першого переданого Норвегією тимчасового мосту

Переправа від норвезьких партнерів допоможе поліпшити автомобільне сполучення між Україною та Румунією у Чернівецькій області.

Схвалено План заходів із розмінування сільськогосподарських земель для проведення посівної

Оборонне відомство продовжить забезпечувати координацію, управління та взаємодію між органами влади, міжнародними партнерами та операторами протимінної діяльності.

У межах «Програми з відновлення України» на Полтавщині відбудують 11 інфраструктурних об’єктів за майже 900 мільйонів гривень

Уряд розподілив субвенцію з державного бюджету місцевим на реалізацію проєктів у межах «Програми з відновлення України» відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком.

Україна пропонує створити державну структуру, яка координуватиме гуманітарне розмінування

Пропонується створити структуру, котра координуватиме гуманітарне розмінування території України та буде ефективно реалізовувати всі супутні організаційні задачі.

Підтримка міжнародних партнерів

Денис Шмигаль та Альфред Каммер обговорили нову довгострокову програму між Україною та МВФ

Нова довгострокова програма за підтримки МВФ стане важливим меседжем для інвесторів і донорів, які готові вкладати в Україну

Японія допоможе фермерам Харківщини насінням соняшнику та кукурудзи

Уряд Японії та Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) забезпечать фермерів Харківщини насінням соняшнику та кукурудзи в рамках весняної посівної.

Фінляндія підтримує ідею заморожування та вилучення російських активів

“Ми за те, щоб росія платила повну ціну за агресію, втрати України внаслідок навали. Ми за те, щоб можна було заморожувати й вилучати російські активи і їх можна було пускати на відновлення і відродження України”

Прем’єр-міністр України та Віце-президент Світового банку обговорили реалізацію спільних проектів

Світовий банк беззаперечно підтвердив свою відданість принципам свободи та демократії, готовність приходити на допомогу навіть в умовах воєнних викликів.

Мінцифри разом з партнерами передало 5 тисяч Apple iPad учням шкіл, зруйнованих через бойові дії

Девайси отримали учні закладів освіти, які постраждали через бойові дії. Це дозволить дітям продовжити навчання у дистанційному форматі.

МВС очікує ще 18 спецавтомобілів для механічного розмінування, перші два вже працюють

Два спецавтомобілі для механічного розмінування хорватського виробництва було надано Фондом Говерда Баффета й вони розпочали свою роботу.

Світовий Банк планує надати додаткову допомогу на відновлення агросектору України.

Сторони обговорили створення нових та фінансування вже існуючих програм, в рамках проєкту підтримки, розрахованого до 2025 року.

Плани відновлення

Олександр Кубраков виступив на Конгресі місцевих та регіональних влад

Беззаперечним пріоритетом є відновлення критичної інфраструктури та відбудова житла – базових умов для повернення українців додому та нормалізації життя в громадах.

Мустафа Найєм представив Державне агентство відновлення

Фокус у 2023 році – відновлення енергетичної інфраструктури, доріг мостів, житла і об’єктів соціальної інфраструктури в 11 регіонах: Чернігівська, Сумська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Харківська, Одеська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська та Київська області.

Україні потрібен “Рамштайн” з розмінування території, - Юлія Свириденко

У ході зустрічі з членом Парламенту Канади сторони обговорили питання страхування воєнних ризиків для іноземних компаній, які готові взяти участь у швидкому відновленні України, зокрема, для канадського бізнесу.

ПРООН здійснюватиме незалежний нагляд використання коштів на відбудову житла на Київщині

Йдеться про реконструкцію 18 багатоквартирних будинків на Київщині, кошти на які було зібрано в рамках напряму «Відновлення» фандрейзингової платформи United24.

Італія має намір представити план розблокування українського експорту наприкінці квітня на конференції в Римі

Одним із перших проєктів, який Італія представить на конференції з реконструкції України, що планується наприкінці квітня в Римі, буде створення вхідних і вихідних терміналів для української економіки на північному сході Італії

Денис Шмигаль і Марош Шефчович скоординували кроки євроінтеграції та відновлення енергетики України

Прем'єр-міністр подякував Єврокомісії за програму обміну старих ламп на енергоощадні та за виділення 180 млн євро на закупівлю сонячних панелей для України

Агентство відновлення уклало меморандум із Радою бізнес-омбудсмена

У межах Меморандуму сторони домовились про співпрацю в реалізації державної політики у сфері впровадження проєктів/заходів для відновлення і відбудови інфраструктури України.

Прем’єр-міністр обговорив із Міжнародною асоціацією розвитку спеціальну програму відновлення України

Учасники обговорили виклики, з якими зіштовхнулася Україна через російську агресію, а також запровадження «Спеціальної програми відновлення України та реагування на кризу».

Децентралізація визначатиме процес післявоєнного відновлення України

Реформа децентралізації залишається однією з найважливіших, адже саме вона дозволить побудувати в Україні систему управління за європейським зразком.

Макрон призначив спецпосланика з питань допомоги та відновлення України

Президент Франції Емманюель Макрон призначив колишнього віцепрезидента ЄБРР з політики і партнерств П'єра Хайльбронна спецпосланником з питань допомоги і відбудови України.

Львівщину відвідав чеський урядовий уповноважений з питань відновлення України

У ході зустрічі сторони виокремили низку напрямів для допомоги та співпраці.

Агентство відновлення підписало меморандум про співпрацю з Коаліцією громадських організацій RISE Ukraine - Coalition for Reconstruction

Під час зустрічі голова Агентства презентував основні напрямки роботи, принципи та процедури взаємодії з органами місцевого самоврядування, джерела фінансування проєктів відбудови, а також засади антикорупційної роботи.

Енергоспівтовариство допоможе Україні у відбудові енергетичного сектору

Сторони обговорили кроки для подальшої синхронізації енергосистем України та ЄС і збільшення спроможності експорту-імпорту електроенергії.

Антикорупційна ініціатива ЄС і Міністерство розвитку громад розпочали співпрацю

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України та керівник Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу підписали Меморандум про співпрацю між Міністерством та EUACI.

Південна Корея і Польща домовилися про участь у відновленні України

Сторони обговорили співпрацю у сфері оборони та ядерної енергетики, а також основні геополітичні ситуації, зокрема конфлікт в Україні.

Перші компенсації за зруйноване росіянами житло люди можуть отримати в травні

Упродовж цього часу реєстр пошкодженого або зруйнованого майна буде наповнюватися як громадянами, так і громадами

У Берліні запустили Платформу з відновлення України

Федеральний уряд Німеччини запускає платформу, яка має на меті підтримати та зміцнити зобов’язання ФРН щодо відновлення України та об’єднати державних і недержавних учасників процесу.

Відновлення інфраструктури

Проєкт енергетичної безпеки USAID передав дві котельні Харкову

Ці мобільні котельні будуть забезпечувати теплопостачання об’єктів критичної інфраструктури на випадок надзвичайних ситуацій, таких як недостатньо газу, перебої з електроенергією, пошкодження або руйнація наявних котелень та інше.

Україна отримала від Литви потужний автотрансформатор

У рамках співпраці та допомоги у відбудові енергосистеми Україна отримала від Литовської Республіки потужний силовий автотрансформатор, який буде встановлено на високовольтній підстанції системи передачі електроенергії.

Україна отримає 5700 сонячних панелей для громадського сектору за підтримки ЄС

На першому етапі 5700 сонячних фотоелектричних систем потужністю 350 Вт кожна надійдуть в Україну до літа.

Республіка Корея передала екскаватори для відбудови українського енергосектору

У межах гуманітарної допомоги від Республіки Корея в Україну надійшло 4 екскаватори. Ця техніка дозволить пришвидшити виконання ремонтних робіт з відновлення енергетичної інфраструктури.

Україна отримала партію тимчасових мостів від Швеції

Королівство Швеція передало Агентству відновлення та розвитку інфраструктури 4 катери, які можна використати як понтонні переправи. Також передано 14 секцій понтонів, які можна комбінувати у переправи різної довжини.

Канада виділить Україні електротрансформатори та виділить 3 млн на розмінування

Канада передасть сім електричних трансформаторів, щоб допомогти відремонтувати енергомережу України, яка була зруйнована нападами росії на цивільну інфраструктуру.

ЄС допоможе Україні відновити енергетичну інфраструктуру

Єврокомісія допомагатиме Україні з постачанням енергетичного обладнання, відновленням пошкодженої інфраструктури та впровадженням і розвитком відновлюваної енергії.

680 тонн обладнання і матеріалів для проведення ремонтних робіт отримали енергетики Миколаївщини від Міненерго

Ще близько €4 млн з Фонду енергетичної підтримки України найближчим часом буде спрямовано на закупівлю енергетичного обладнання та матеріалів для потреб Миколаївщини.

Україна отримала від Франції 183 тонни енергетичного обладнання

Серед обладнання - генератори різної потужності, автоматичні вимикачі, спецодяг, роз’єднувачі, освітлювальні прилади, хімічна продукція, газове обладнання, необхідне для проведення ремонтних робіт.

Україна отримала 33 «швидкі» від міжнародних партнерів.

20 автівок призначені для транспортування некритичних пацієнтів, а 13 реанімобілів обладнані апаратами для штучної вентиляції легень, інфузійними насосами та іншим обладнанням для надання першої допомоги пацієнтам у найбільш складних станах.

Міжнародна фінансова підтримка

Японія надасть грант $170 млн на відновлення України

Грантова допомога буде спрямована на реалізацію Плану швидкого відновлення України.

Литовська компанія скерує €12 мільйонів на відновлення енергетичної інфраструктури України

Найбільша енергетична компанія Литви Ignitis Group прийняла рішення передати 10% отриманого надприбутку на реконструкцію та відновлення енергетичної інфраструктури України.

ОАЕ відправили Україні літак із гуманітарною допомогою в рамках програми підтримки на $100 млн

Вантаж призначений для жителів Херсонської та Миколаївської областей – люди в цьому регіоні отримають теплий одяг та засоби гігієни.

Японія надасть понад 170 мільйонів доларів США

Грантова допомога буде спрямована на проєкти екстреного відновлення, зокрема на відбудову критичної інфраструктури, необхідної для повернення українців додому та розвитку економіки.

Данія створює фонд допомоги Україні на $1 мільярд

Фонд спрямовує 5,4 мільярда крон на військову допомогу, 1,2 мільярда на цивільну допомогу та 0,4 мільярда на зусилля данських компаній щодо відновлення України.

Компанія "Grammarly" дає $80 000 на відновлення будинку в Ірпені.

Заснована в Україні компанія «Grammarly» підтримала збір української тенісистки й амбасадорки UNITED24 Еліни Світоліної та передала $80 000 на відбудову ЖК «Мюнхаузен» в Ірпені.

Представники України та експерти МВФ досягли згоди на робочому рівні щодо механізму розширеного фінансування

Угода передбачає фінансування для України в розмірі $15,6 млрд і включає низку макроекономічних і фінансових заходів для підтримки економічного відновлення України.

Україна отримала ще 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги від ЄС

Загалом від початку року фінансова допомога від ЄС склала 4,7 млрд євро. Ці кошти дозволять державі втримати макрофінансову стабільність, виплачувати соціальні допомоги, пенсії, фінансувати повною мірою зарплати вчителям і лікарям.

Швейцарія планує надати Україні понад 5,4 мільярда франків

Гроші мають бути використані на гуманітарну допомогу, захист цивільного населення, розмінування та розбудову миру.